Jarní

Vkládat jarní fotografie na podzim je tak trochu divné. Zatímco venku padá listí ze stromů a Příroda se ukládá k zimnímu spánku, já vám nabízím svěží jarní snímek kvetoucí větvičky jabloně. Je to tím, že fotografie neupravuji hned po jejich pořízení, ale čekám, až „dozrají“. Někdy to trvá 14 dní, jindy jeden měsíc, ale klidně i půl roku. Pokud mě fotka oslovuje i po jistém „odležení“, pustím se do jejího zpracování a prezentace. Ostatní bez milosti mažu.

V červnu tohoto roku jsem za úžasných světlených podmínek fotografoval osamělý strom spolu s dramatickou oblačností přicházející bouřky a kolemjdoucí pán se zeptal, kdy uvidí fotky na internetu. Odpovědí „To fakt netuším“ jsem ho příliš nepotěšil. Příroda žije v jiném aspektu času než lidé a tak si říkám, že bychom jí měli víc naslouchat a přizpůsobit se jejímu rytmu. Prozatím se alespoň můžeme těšit na jaro.

© 2008 Pavel Sušeň. Fotografie na těchto stránkách jsou výhradním vlastnictvím Pavla Sušně a jsou chráněny autorským zákonem.
Další užití fotografií je možné pouze se souhlasem autora. Počet návštěv: 3378390, tato sekce: 799. Webdesign Michal Škrabálek