Tabáskovi a Partyji aneb už nefotím enom krajinu

 

(psané valašsky)

Tabásek a Partyja

Večerní rozmarná vesnická nálada je dávno pryč a vystřídalo ju nebe s tisícem hvězd, o kterých zpíváte, že už všecko viděly. Je hodina po půlnoci a kvůli odpolednímu šlofíku furt eště nespím. Tak aspoň promazávám fotky z letošního Amfolkfestu na Pulčinách a společnosť mně dělá vaša muzika, přehrávaná z Bandzone.

Poprvé sem Partyju zažil u nás v dědině na Benefičáku a určitě ste byli nejlepší grupa z celého odpoledňa. Enom mňa mrzelo, že sem přijel pozdě a neslyšel celý koncert. A podruhé naživo nedávno na Pulčinách. Kde sa na Partyju hrabe Dareband! To je pořáď dokola, jak nám trnečky kapů do bečky, ale to je asi tak všecko. Zkrátka a dobře, padli stě mně do noty a teď mňa mrzí, že sem se nezeptál na cédéčka. No ale při vašem útěku z pódia a rychlém přesunu na další odpolední koncert na to skoro ani nebyl čas. Tož si vás teď půšťám z Bandzone.cz, Gořalenku z YouTube a kuju pikle, kde zeženu cédéčka, když k dostání sů enom mp trojky. Ale šak já neco vymyslím, trpělivosť prý růže přinášá...

Tož ogaři, ať sa vám daří. Vaša muzika pobaví, pohladí na duši a zahřeje na srdci. A to je v dnešní době potřeba jak sůl. Enom tak dál.

OSTATNÍ FOTKY SŮ VE FOTOGALERII

Dodatek:

Zdá sa, že se na mňa usmálo štěstí. Zastupič kapely mně na email neodepsál, ale vzpomněl sem si, že bratránek Zbyňa (basák z další valašské partyje Vrkoč) by mohl měť telefonní číslo. A tak žhavím dráty a za chvilku mám Tabáskem osobně přislíbené cédéčko Můžeme plout, jeden z posledních kousků. Nezbývá než osedlať koňa a zajeť do Jasennéj. Mimochodem, víte, jaký je valašský překlad názvu toho cédéčka? Mnohoznačný - Možeme pluť.

 

© 2008 Pavel Sušeň. Fotografie na těchto stránkách jsou výhradním vlastnictvím Pavla Sušně a jsou chráněny autorským zákonem.
Další užití fotografií je možné pouze se souhlasem autora. Počet návštěv: 3375098, tato sekce: 946. Webdesign Michal Škrabálek