Časopis Příroda a fotosoutěž

Časopis Příroda

V záplavě současných více či méně kvalitních časopisů ještě nedávno chyběl magazín, který by se specializoval na zajímavosti o přírodě. Naštěstí v červenci roku 2008 vyšlo první číslo nového časopisu Příroda a dnes jej můžeme spatřit na stáncích pravidelně každý měsíc. Periodikum obsahuje zajímavosti ze světa živé i neživé přírody, cestopisy a reportáže. Atraktivní časopis je vytištěn na křídovém papíře a články doprovází  velké a kvalitní fotografie od našich i zahraničních autorů.    

Časopis Příroda

 

Fotosoutěž s časopisem Příroda

V tomto roce probíhá 1. ročník velké fotografické soutěže Wildlife - Příroda 2009. Do každé z 11 kategorií jsem v průběhu roku poslal několik fotek a některé z nich se dostaly i na stránky magazínu. V průběhu letních měsíců byla vyhlášena speciální kategorie „Úžasné scenérie s OKI" a v konkurenci několika stovek soutěžních snímků se moje fotografie zimního lesa umístila na 2. místě.

 

  Zimní ráno v lese

Pokud se ještě chcete soutěže zúčastnit, máte nejvyšší čas. Uzávěrka je na konci října a výsledky budou vyhlášeny v 1-2 vydání časopisu v roce 2010.

V aktuálním čísle časopisu Příroda (1-2/2010) najdete vyhlášení výsledků velké fotosoutěže Příroda - Wildlife 2009. Mám radost, že v kategorii Panorama se na 3. místě v konkurenci stovek snímků umístila moje fotografie "Letní ráno na Valašsku". Soutěže se zúčastnilo celkem 5000 fotografií od několika tisíc účastníků.

Letní ráno na Valašsku

 

První úspěch ve fotografické soutěži zaznamenal také náš sedmiletý syn Honzík. Jeho fotografie valašské krajiny se v 5. ročníku soutěže pro děti a mládež "Beskydy - krajina mého srdce" umístily na vynikajícím 2. místě. Soutěž pořádá Český svaz ochránců přírody ve Valašském Meziříčí, fotografie budou vystaveny v prostorách SVČ Domeček do dubna 2010.

© 2008 Pavel Sušeň. Fotografie na těchto stránkách jsou výhradním vlastnictvím Pavla Sušně a jsou chráněny autorským zákonem.
Další užití fotografií je možné pouze se souhlasem autora. Počet návštěv: 3378400, tato sekce: 5478. Webdesign Michal Škrabálek